Belind Këlliçi: Në Baldushk nuk ka asnjë investim prej 10 vitesh!

Aktualitet Politike

Kandidati opozites per Bashkine e Tiranes, Belind Këlliçi ka vazhduar turin e tij te takimeve me banore te Baldushkut. Ai ka prekur nga afer shqetesimet dhe problemet e ketyre banoreve te kesaj zone.

Postimi i plote:

Në Baldushk nuk ka asnjë investim prej 10 vitesh!
Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Mungon uji për vaditje! Banorët paguajnë faturën e ujit të pijshëm dhe ujë nuk kanë.

E kanë zgjidhur individualisht me puse. Policia Bashkiake vjen këtu për t’i bezdisur sa herë duhet të hapin puse për ujë. Tubi që sjell ujin nga liqeni nuk është funksional.
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Të prekurit nga tërmeti nuk kanë hyrë ende në banesat e premtuara. Zona ka atraksione turistike por nuk ka rrugë të shtruara. Serat janë djerrë për shkak të emigracionit. Problemet janë të shumta dhe shtohen dita-ditës.
Mund të jetë një imazh i 3 persona, mjekër, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Kanë kaluar shumë vite dhe për problemet nuk jepen zgjidhje.
Mund të jetë një imazh i 10 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Banorët e Baldushkut presin ndryshime. Duhen vepra, jo fjalë! Përpara ka një mundësi për ta ndryshuar këtë realitet.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?