Politike

Noka për Ramën: Do të përballesh me zemërimin e shqiptarëve që përzure.

Flamur Noka nga podiumi i protestës së opozitës ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama.

Ai tha se Rama ka në dorë dhe gjykatat, duke iu referuar dhe fatit mbi vulën e PD.

“Kjo protestë sot kulmon me qëndrimin tuaj të palëkundur kundër rikthimit të monizmi, kur një neodiktature. Edi Rama sot ju ka lëshuar në shtëpinë e shqiptarëve 200 hajdutë. Enver Hoxha po përpiqet që të vrasë PD me gjykata. Vëllezër dhe motra i ka plotësuar kuadrin e Hagës për krime kundër shqiptarëve. Ai nuk është një kundërshtar politik, por rrezik politik.

Rama është i pranishëm kudo në kuzhinën tuaj. Je i vdekur, i pakallur politikisht! Goli do të bëhet ty, je i vdekur, i pallakur politikisht. Do të përballesh me zemërimin e shqiptarëve që përzure. Ti nuk ke qeveri. nuk njeh oborr, por ke ëndërruar që të jesh sulltan, nuk e njeh termin shtet, por vetëm pushtet.”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?