Vula e Partisë Demokratike , gjykata tërhiqet për vendim

Aktualitet Politike

Gjykata e Tiranës është tërhequr për vendimin, pas dëgjimit të palëve në seancën për përkatësinë e Partisë Demokratike.

Gjykata do shprehet për kërkesën paraprake të bërë nga Ivi Kaso, për mos-legjitimimin e grupit të Enkelejd Alibeajt.

Kaso ka kërkuar që të mos mos legjitimohet grupimi i Enkelejd Alibejat dhe të rrëzohet kërkesë-padia.

Nëse gjykata pranon kërkesën e Ivi Kasos mbetet në fuqi vendimi i  gjyqtarit Agron Zhukrit në shkallë të parë, në favor të Sali Berishës.

Në të kundërt, çështja kalon për shqyrtim në themel.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?