Berisha: Të ‘tërheqim’ shqiptarët në revolucionin tonë

Politike

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbledhur sot drejtuesit politikë të qarqeve. Gjatë fjalës së tij Berisha u ndal 20 shkurti, data historike e rrëzimit të shtatores të Enver Hoxhës.

Ai theksoi se regjimi i sotëm i ngjan atij të dekoratorit Hoxha.

“Nuk kanë përjetuar dhe nuk kanë asgjë në memorie për një revolucion paqësor. Të tjerë me të drejtë e dëgjojnë me skepticizëm këtë fjalë, por e vërteta është se në kushtet e këtij monizmi ka dhunuar Kushtetutën, shtetin ligjor pa një elektroshok të fuqishëm të këtij sistemi. Unë nuk di se si mund të ketë zgjidhje tjetër. Ndaj dhe ne duhet të bëjmë një punë të jashtëzakonshme për të bindur shqiptarët për t’i tërhequr shqiptarët në këtë lëvizje. Mendoj se jemi në fillim e tij.”, tha Berisha.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?