Fatmir Mediu takohet me delegacionin e parlamentit të Izraelit

Politike
Fatmir Mediu
Dita e Holokaustit është një ditë përkujtimi e tmerreve të nazizmit kundër popullsisë Hebreje, një nga historitë më çnjerëzore të gjuhës së urrejtjes, krimit dhe shfarrosjes masive në dhomat e gazit dhe kampet e përqëndrimit të miliona fënijë, gra e burra 6 milion të pafajshëm.
Një cmënduri tjetër vazhdoj mbas luftës dytë botërore ajo e komunizmit që egzekutoj 90milion njerëz.
Regjimet diktatoriale, si dhe nazizmi sundojnë duke vrarë dhe persekutuar.
Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme
🔹Së bashku me kolegët Duka, Dule dhe Shehi patëm kënaqësinë të takohemi me delegacionin e parlamentit të Izraelit
Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme
🔹Besa e shqiptarëve, tradita e mikpritjes dhe mbështetja që shqiptarët i dhanë hebrenjëve gjatë luftës së dytë botërore është unike dhe na bën krenar.
🔹Dita e Holokaustit është dhe një ditë reflektimi, plr të mos harruar, për të bërë më të njerëzishëm dhe për të kuptuar që politika është misioni për ti shërbyer njerëzve me gjithë përkushtimin tonë.
Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz të ulur, njerëz në këmbë dhe kostum
Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?