Në këtë qytetet të Shqipërisë, trashësia e borës arrin deri në 2 metër

Aktualitet

Reshje të shtuara dëbore janë raportuar  në Korçë dhe ne rrethinat e saj.

Në rrugën Shtyllë-Panarit vijon ende puna për të bërë të mundur kalimin e lirë në këtë zonë, pasi kjo rrugë u bllokua duke lënë fshatin të izoluar . Në disa vende në këtë zonë trashësia e borës shkonte në dy metër. Ndërkohë gjatë sezonit të dimrit kjo rrugë është mjaft problematike, sakaq gjatë natës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike në Leskovik, por që tashmë janë rikthyer.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?