Ish-komandanti Njësisë Speciale: Në 21 Janar nuk morëm urdhër të vrisnim njeri

Aktualitet Intervista

Në një intervistë për “5 pyetjet.al”, ish-komandant i njësisë speciale të Gardës është shprehur se në asnjë moment ata nuk kanë marrë urdhër për të vrarë apo të bënin qitje të drejtpërdrejta, megjithëse ka theksuar se kush ka përdorur armën personale duhet të mbajë përgjegjësi.

Reagimi i tij vjen pas përgjimeve dhe transkripteve të zbardhura nga gazetari Artan Hoxha, 12 vite pas protestës së përgjakur të 21 Janarit 2011, ku Ndrea Prendi jep urdhër që efektivët të qëndrojnë në gatishmëri dhe pas fjalës së tij të hapin zjarr.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?