Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, në pranga shqiptarë dhe marokenë

Bota

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një grup të trafikut të drogës, duke vënë në pranga 24 persona.

Sipas medieve italiane Fillimisht është identifikuar një grup që shisnin lëndë narkotike, bëhet fjalë për grupe droge afrikano-veriore që kontrollonin zonën pyjore të Brianzës nga kampet e tyre dhe përveç drogës ishin të pajisur edhe me armë të ftohta dhe armë zjarri.

Pas goditjes së tyre, hetimet kanë vijuar duke bërë të mundur zbulimin e plotë të bandës që merreshin me furnizimin, ndërkohë që bëhet me dije se grupi përbëhet nga shqiptarë e marokenë. Grupi shiste kryesisht kokaiën dhe kanabis.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?