Kryesia e Degës 7 në Tiranë : Demokratët i bashkon përballja me pushtetin e Ramës e Veliajt (FOTO)

Politike
Mbremjen e djeshme u mblodh kryesia e Deges nr 7 te Tiranes. I gjithe diskutimi i antareve te kryesise u perqendrua tek menyra se si do behej bashkimi i demokrateve dhe dalja me nje kandidat te perbashket ne zgjedhjet lokale. Diskutantet vune theksin dhe rendesine e nje bashkpunimi si fillim dhe pastaj i nje bashkimi cka do conte ne fitoren e kandidatit perbashkues.
Kryetari i deges, Lefter Geshtenja njohu antaret e kryesise me disa nga propozimet qe i ishin bere pales tjeter ku si negociator ishte Paloka dhe pritjen e nje pergjigjeje prej tyre. BASHKPUNIMI per perzgjedhjen e nje kandidati te pranueshem nga te gjithe si dhe vleresimi i kandidateve per keshillin bashkiak. Pa bashkpunim, nuk ka bashkim.
Positimi i plote: 
Demokratët i bashkon përballja me pushtetin e Ramës e Veliajt.
Kryesia e Degës 7 është në terren, pranë njerëzve, me shpresën se Tirana do ndryshojë.
Hallet e qytetarëve presin zgjidhje.
Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz të ulur, ambiente të brendshme dhe teksti
Shqiptarët presin alternativën e demokratëve.
Mund të jetë një imazh i 10 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 7 persona, njerëz të ulur dhe njerëz në këmbë
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?