Shkrime

Haklaj: Ngadhnjeu doktrina e PDSH-së!

AZGAN HAKLAJ
Ngadhnjeu doktrina e PDSH-së!
Parlamenti i dha fund me 94 vota lojës së kungulleshës!
Vdiq neodiktatura!
Lamtumirë spiunë!
Qofshi vetë Katovicë!
Mos u raftë për me harrue!
Pas dekomunistizimit, despiunizimit, rrëzimit të miteve të rreme, rrëzimit të kultit të individit, heqjes se titujve të nderit të spiunëve mercenarë të diktaturës, denepotizimit, lustracionit dhe ndriçimit shterrues të historisë merr fund tranzicioni i gjatë dhe vdes neodiktatura e konstruktuar në gërmadhat e diktaturës.
Rilind e djathta reale shqiptare dhe konsevatorizmi.
Eshtë imperative krijimi i Konfederatës Konservatore për çlirimin e demokracisë nga Trekëndëshi i Bermudës.
Dekriminalizimi, despiunizimi, dekomunistizimi i plotë shënojnë epilogun e neodiktaturës tridhjetëvjeçare dhe prologun e demokracisë.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?