Basha: Sali Shijaku i la trashëgim kulturës tonë një arkivë të pashoqe ngjyrash

Aktualitet
LULZIM BASHA:
Me trishtim mora lajmin e ndarjes nga jeta të piktorit dhe artistit të madh Sali Shijaku. Ai i la trashëgim kulturës tonë një arkivë të pashoqe ngjyrash dhe jete në telajo. Ikja e tij nga kjo jetë lë pas një zbrazëti për familjen, miqtë dhe admiruesit e artit të tij elegant.
Ngushëllime të sinqerta për familjen, miqtë dhe të gjithë komunitetin e artistëve për këtë humbje të madhe!
Mund të jetë një imazh i 1 person
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?