Ndërron jetë në moshën 89-vjeçare piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku

Kulture

Ndërron jetë piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku. Piktori, që kishte marrë titullin ‘Nderi i kombit’ ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i tij.

Mesazhi i të birit

Me Hidhèrim tè thellè ju Njoftojmè.pèr Humbjen nga kjo jetè tè Babait tonè Piktorit te Popullit Nderit te Kombit Shqiptar Sali Shijaku .🇦🇱ILehte te qofte dheu .I kushtove gjith jetèn Artit dhe Shqipèrisè .

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?