Aktualitet

Evropa në krizë, në Shqipëri shteti bën shpenzime sheikësh

Evropa dhe gjithë bota po përballet me krizën e rritjes së çmimeve të ushqimeve, karburanteve dhe energjisë elektrike.

Në lidhje me këtë ironizon dhe analisti Afrim Krasniqi, i cili shkruan se çdo vend europian po shpall masa ekonomike dhe sociale antikrizë, ndërsa Shqipërina vijon me shpenzime sheikësh.

“Çdo vend europian, përfshirë ato rreth nesh po shpallin masa ekonomike & sociale antikrizë. Shqipëria? Në 2 muaj 4 koncerte shtetërore, 2 gara makinash, 2 parada për medalje, 150 leje ndertimi, 110 fjalime, 12 çmime për verërat, 10 koncensione të reja, nismë ligjore për germen “j”, dhe 1-4 shtator u pezullua marrja e  pensioneve. Kaq” shkruan Krasniqi.

 Zbulohet projekti i Parkut “Eden” që do ndërtohet në Kryeministri

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania