Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

Aktualitet

Kriza energjitike, Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i bën thirrje qytetarëve të kursejnë energjinë elektrike, në një kohë kur i gjithë kontinenti kërcënohet nga pasiguria energjitike.

POLITIKË

Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

17/08/2022, 14:24

 

0

Ministrja Belinda Balluku – 11 maj 2022

Kriza energjitike, Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i bën thirrje qytetarëve të kursejnë energjinë elektrike, në një kohë kur i gjithë kontinenti kërcënohet nga pasiguria energjitike.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balluku shprehet se kursimi i energjisë elektrike në kushtet e krizës, është detyrë për çdo qytetar.

“Kursimi i energjisë elektrike në ditët e sotme, në kushtet e një krize botërore, është detyrë për çdo qytetar”, shkruan Balluku në Facebook.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?