Zjarr i madh në Pogradec

Aktualitet

Bëhet me dije se zjarri ka rënë në një sipërfaqe livadhi dhe se flakët po përhapet me shpejtësi. Zjarrfikëset janë nisur drejt zonës ku ka rënë flakë.

Burime për media bëjnë me dije se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme dhe se kanë qenë grupet e punës ata që kanë parë flakët.

Po ndërhyrja në këtë zonë është e vështirë për shkak të terrenit malor. Edhe vitin e shkuar në këtë zonë pati probleme me zjarret, ku pjesë e ekipeve të intervenimit ishin dhe forcat e armatosura.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?