Kapet 600 kg drogë në mes të detit…

Aktualitet

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanza ka finalizuar me sukses një operacion për kapjen e plot 600 kg lëndë narkotike.

Gjatë operacionit u bë e mundur arrestimi it re personave si dhe sekuestrimi i 3 skafeve, me të cilat po transportonin drogën në det të hapur.

Burime për mediat bëjnë me dije se operacioni është zhvilluar një ditë më parë në vendin e quajtur Gjiri i Arushës.

Ata e kanë ngarkuar në një velierë e cila po i priste në det, por në momentin e shkëmbimit ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?