Ilir Meta flet pas protestës: Vërshimi sapo ka nisur të kthehet në ortek

Politike

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas protestës për vdekjen e 7-vjeçares dy ditë më parë në plazhin e Himarës.

Duke iu drejtuar qeverisë, Meta i bën thirrje të dëgjojnë “zërin e popullit të lirë”, ndërsa protestën e sotme e quan si një vërshim që do të kthehet në ortek dhe do rrëzojë “hajdutokracinë”.

Reagimi i Metës:

Dëgjoni zërin e popullit të lirë!

Frymëzuese protesta e sotme qytetare e shoqërisë civile.

Ky vërshim që sapo ka nisur do të kthehet në një ortek dhe do të ketë vetëm një fund: Triumfin e Sovranit mbi hajdutokracinë!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?