Roma tani e detyruar të shesë, çfarë do të ndodhë me Kumbullën?

Sport

Paulo Dybala ishte pa diskutim dhurata më e çmuar për Jose Mourinho-n, por Roma nuk ka ndërmend të ndalet. Të dielën në kryeqytet pritet të zbarkojë Wijnaldum, palët kanë gjetur akordin total ndërmjet tyre duke bërë që portugez të ketë në dispozicion mesfushorin holandez

Jo vetëm kaq, sipas Corriere dello Sport, klubi kryeqytetas ka rezervuar edhe shërbimet e Andrea Belottit. Sulmuesi azzurr nuk pranoi ofertën e Torinos për të rinovuar kontratën duke dalë në treg si një lojtar i lirë. Belotti ka zgjedhur Romën për të vijuar karrierën, i bindur nga projekti i Jose Mourinho-s.

Në këtë pikë, Roma është e detyruar të shes për ti bërë vend Belottit. Në listën në dalje janë përfshirë disa lojtarë, por jo Marash Kumbulla, edhe një herë drejtuesit e klubit konfirmojnë dëshirën e tyre për të mbajtur mbrojtësin kuqezi në kryeqytet. Për Kumbullën vijojnë të interesohen klube si Torino dhe Fiorentina.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?