Përplasi çiftin dhe foshnjën 3-muajshe te vijat e bardha në Tiranë, lirohet Ajas Sulejmani

Aktualitet

Lirohet nga qelia Ajas Sulejmani, shoferi i aksidentit që shkaktoi reagime të forta në publik, ku përplasi te vijat e bardha çiftin dhe foshnjën 3-muajshe.

Nga masa ‘arrest me burg’ për Sulejmani iu caktua masa ‘arrest shtëpie’.

 

 

 

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Gjykata e Tiranës vendosi që të zbusë masën e sigurisë ndaj tij, ndërkohë që 39-vjeçari do të hetohet nën masën e arrestit shtëpiak.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi më 8 maj 2022 , kur çifti Konomi së bashku me foshnjën e tyre 3-muajshe, ishin duke kaluar rrugën dhe u përplasën nga mjeti tip ‘G Class” që drejtohej nga Ajas Sulejmani.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?