Grupi legjendar i bluzit dhe rrokut ‘Animals& Friends’ koncert në Tiranë më 19 qershor

Kulture

Animals& Friends në Tiranë mbrëmjen e 19 qershorit do të përformojë në Amfiteatrin e Tiranës. Grupi legjendar i viteve 60 sjell tingujt plot ngjyra të bluzit dhe rrokut.

Yjet e ‘House Of The Raising Sun’, ‘It’s my life’, ‘Don’t let me be misunderstood’, ‘Animals& Fiends’, do të shpalosin kujtimet e tyre 100 të shprehura live. Për gati 90 minuta, grupi legjendar do të mbajë të elektrizuar skenën dhe spektatorët e kryeqytetit, dashamirës të bluzit dhe rrokut.

Kujtojmë se Animals& Friends ka vetëm dy nga pjesëtarët që kanë qenë pjesë e këtij grupi që nga fillimi, pasi të tjerët janë zëvendësuar.

Whatsapp Image 2022 06 06 At 5.02.03 Pm
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?