Rama nxjerr pamjet nga kantieri i rrugës Palasë-Dhërmi

Aktualitet Politike

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i rrugës Palasë-Dhërmi. Ai shkruan se aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me kantierin e rrugës Palasë-Dhërmi ku aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar, ju uroj një ditë të bukur🙏”, shkruan Rama.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?