Bota

Bilanci i fundit nga Ukraina: Kemi vrarë 5300 ushtarë rusë, shkatërruam 191 tanke e 29 avionë luftarakë

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka bërë publik bilancin e fundit nga dita e pestë e luftës nga agresori rus.

Ministria ukrainase njofton se deri më tani ka vrarë 5300 ushtarë rusë, raporton “BBC”.

Sipas zyrtarëve ukrainas, 191 tanke, 29 avionë dhe 816 transportues të blinduar të personelit ushtarak janë shkatërruar nga forcat ukrainase.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?