Meta pozon i buzëqeshur krah përfaqësuesve ligjore

Aktualitet

Sot Gjykata Kushtetuese do të shqyrtojë vendimin e Parlamentit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai tregon se vetë nuk do të marrë pjesë në Gjykatën Kushtetuese, ku do të vendoset nëse do të shkarkohet apo jo nga detyra.

“Bashkë me Landin duke përcjellë Bledin dhe Katrinën për në Gjykatë”shkruan Meta në postimin e tij.

Kujtojmë se Meta u shkarkua nga Parlamenti më 9 qershor 2021 me 104 vota pro, për shkak se u akuzua nga socialistët se ndërhyri në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit, duke u rreshtuar në krah të opozitës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?