Rajoni

Kryeministri grek: Koncesionari i rrugës kompensim 2000 euro çdo personi që vuajti të ftohtin

Kryeministri drejtoi paraditen e së martës një mbledhje për të trajtuar problemet e shkaktuara nga moti i keq dhe kërkoi dëmshpërblim për personat që vuajtën në Attiki Odos, ku mbetën të bllokuar 3000 automjete.

Kryeministri kërkoi nga kompania koncesionare e Attiki Odos 2000 euro dëmshpërblim për çdo automjet të bllokuar në Attiki Odos.

Pas kaosit të shkaktuar dje nga moti i keq “Elpis”, Kyriakos Mitsotakis kërkoi dëmshpërblim për personat e vuajtur në rrugën kryesore, ku mbetën të bllokuar mijëra automjete.

Në mënyrë të veçantë ai ka kontaktuar me menaxhmentin e kompanisë koncesionare të Attiki Odos dhe ka kërkuar pagesën e shumës prej 2000 euro për makinë në kafaz. Kompania e pranoi atë.

Në takim u vlerësua situata dhe u morën vendime për zgjidhjen e problemeve që vazhdojnë të ekzistojnë për shkak të motit të keq.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania