Pas 17 vitesh mbyll transmetimin programi ‘X Factor’

Show

ITV dhe producenti i X Factor, Simon Cowell ka konfirmuar se ata nuk kanë plane për një seri tjetër të X Factor.

Seria e fundit e plotë e shfaqjes së talenteve të muzikës pop e Simon Cowell u transmetua në 2018. X Factor ishte një nga shfaqjet më të njohura televizive në MB. Sidoqoftë, vlerësimet kanë rënë vitet e fundit.

Një zëdhënës i ITV i tha BBC: “Nuk ka plane aktuale për serinë e ardhshme të X Factor në këtë fazë.

X Factor u transmetua për herë të parë në 2004 dhe gjyqtarët në shfaqje kanë përfshirë Sharon Osbourne, Louis Walsh, Cheryl dhe Nicole Scherzinger. Një version amerikan i shfaqjes u zhvillua për tre sezone nga 2011-2013. Konkursi i këndimit tërhoqi rregullisht një audiencë prej më shumë se 10 milionë shikues një dekadë më parë por vlerësimet ranë në vitet pasuese.

Nga ky konkurs kanë dalë emra të njohur të muzikës të cilët kanë arritur majat në industri të tila si grupi One Direction, Little Mix, Leona Lewis

Muajin e kaluar, u zbulua se vëmendja e manjatit muzikor tani është kthyer në drejtimin e një paneli të ri gjyqtarësh në një shfaqje të re të lojërave muzikore ITV, të titulluar Walk The Line.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?