Gjellë me perime

Gatime

Përbërësit

  • 1 kg mish
  • Qepë të vogla
  • 6 copa hudhër
  • 1 spec i gjelbërt
  • 1 spec i kuq
  • 3 domate
  • 2 lugë vaj vegjetal
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal. Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla së bashku me hudhrën, specat, erëzat dhe 1 gotë ujë të vakët. Gjellën e ziejmë rreth 25 minuta në zjarr të ulët dhe pas zierjës së nevojshme e ndajmë nëpër pjata./ KuzhinaShqiptare

Ju bëftë mirë!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?