Patate me sos barbecue

Gatime

Përbërësit

  • 4 patatet
  • ½ gota sos të barbikjus
  • 3 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë biber i kuq i ëmbël
  • 1 lugë biber I kuq
  • 1 lugë pluhur hudhre
  • 1 lugë kripë
  • 1 lugë biber i zi

Hapat
Të gjithë përbërësit e sosit derdhni në një tenxhere dhe rreth 2-3 minuta në zjarr i përzieni. Patatet i vendosni në tavë dhe përmbi ia vendosnin sosin e përgatitur, tavën e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 35-40 minuta./KuzhinaShqiptare

Ju bëftë mirë!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?