2 javë karantinë për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia!

Aktualitet

Rakacolli: Ka filluar të ndjehet edhe vaksinimi masiv. Greqia dhe Maqedonia kanë shtim të rasteve dhe viktimave. Sfida e Komitetit është përmirësimi i indikatorëve, duke parashikuar faktorët që mund të ndikojnë në rritjen e tyre. Mosrespektimi s aduhet  i një pjesë e subjekteve politike mund të shkaktojë rritje të numrave në ditët e ardhshme. Po ashtu pashkët janë shënuar me lëvizje nga vendet fqinje.

Lëvizjet e vunë vendin në situatë të rëndë, kujtojmë janarin. numrin për rastet e reja e zë Gjirokastra. Mendojmë që nga nesër të vendoset qendrimi në karantinë 2 javorë për personat që vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia. Do ta vlerësojmë pas 2 javësh. Të gjithë nxënësit, mund të fillojnë mësimin e kombinuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *