Brahimllari/ Kemi një mision kombëtar të bëjmë Korçën dhe Shqipërinë shtëpinë tonë.

Aktualitet Politike

Sekretari i Pergjithshem i LSI, Endrit Brahimllari, ka zhvilluar një takim në qytetin e Korçës me të rinj e të reja te ketij qyteti, ku kanë diskutuar problemet e papunësisë dhe të arrogancës së qeverisë në pushtet.

Braimllari theksoi në postimin e tij në rrjetin social facebook se kemi një mision kombëtar : të bëjmë Korçën dhe Shqipërinë shtëpinë tonë.

Ja postimi i plotë:

Sot zhvilluam takime në Korçë, i emocionuar nga entuziazmi i të rinjve dhe të rejave, burrave dhe grave që janë bërë të gjithë bashkë për të mposhtur papunësinë, arrogancën dhe papërgjegjshmërinë e Riljndjes.Beteja jonë vazhdon për të kthyher shpresën në vënd, për të hapur vënde të reja pune të mirëpaguara për të përballuar koston e jetesës.

Ne kemi një mision kombëtar të bëjmë Korçën dhe Shqipërinë shtëpinë tonë.Shtëpinë e të rinjve si një forcë e jashtëzakonshme transformuese.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?