Aktualitet

Braçe quan Bushatin “fashist” që dhuna e protestuesve i duket simbolike.

Zv.kryeministri Erion Braçe “shpërthen” keq ndaj analistit Andi Bushati, pas deklaratave të bëra nga ky i fundit mbrëmjen e djeshme në emisionin Open.

Braçe e quan Bushatin “fashist” që dhuna e protestuesve i duket simbolike. Me disa “tweets” të njëpasnjëshme, Braçe sulmon analistin nga shtëpia, pas çdo deklarate që Bushati bënte në studio.

“- Nje fashist qe ben si komunist ne Top Channel, thote se do e kishte per nder te ishte ne proteste bashke me llumin!! Por ama nuk del atje! Eshte trim me goje!

– Nje idiot i ri ne Top Channel qe jep mend per te gjithe, thote se Klodjan Rasha u vra per shkeljen e ores policore! Ky soj qe me turret mua kur ngre nje akuze me letra ne dore duke ulerire respekto prokurorine, jane bere hem prokurore e hem gjykates!

E kam parë në një video ku bënte cingijen në një banjo, është cingija e një  banditi në Shijak”, Braçe humb toruan, shpërthen në akuza banale ndaj  gazetarit – FaxWeb


– Perseri fashisti qe ben si komunist ne Top Channel; Une nuk shes menderen per leke! Ka te drejte! Ky shet cdo gje jo vec menderen! Kurre se ka bere nje deklarate per te ardhurat pavaresisht vilave ku rri! Kurre nuk eshte kontrolluar per te ardhurat e tij! Shitja dhe paraja kjo!

– Idioti i ri ne Top Channel po behet shembullor; Dhuna ne Tirane eshte simbolike! Ky eshte i vetmi idiot ne qarkullim qe sulmin mbi semaforet, muzeun kombetar vecanerisht e quan dhune simbolike! Tani cfare simbolike ka shkaterrimi i muzeut kombetar?! Ma thoni!

– Kush ka vjedhur 20 milion euro tek Unaza mor mashtrues? Kush? Si? A e di qe atje vijon puna me nje tjeter projekt, me nje tjeter proces, me nje tjeter kosto dhe deri tani as eshte paguar 20 milion euro?! Po si ka mundesi qe ske as fytyre e as turp kur e verteta eshte tjeter?

– Kete fshistin analist ne Top Channel, e njoh per cingijen me te ndyre te nje banditi ne Shijak; pastaj e kam pare ne nje video ku bente cingijen ne nje banjo restoranti ne plazh Durres! Cingije me te neveritshme se ky nuk ka ne televizione”, shkruan Braçe.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania