Aktualitet

Vasili/ Pisat në krye të qeverisë të qepin gojën, është masakër…

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili reagon ashpër pas publikimit në rrjetet sociale të pamjeve brenda morgut të QSUT, ku për shkak të mungesës së kapaciteteve, trupat e viktimave nga Covid-19 ishin vendosur në tavolina ose në tokë.

“Kjo është masakër”, shkruan Vasili, ndërsa thotë se çdo pis në krye të qeverisë dhe zyrave të shtetit duhet të qepë gojën.

“Çdo Pis ne krye te Qeverise, ne Ministri, ne Bashki, ne zyra shteti apo kudo qe te ndodhet te qepë gojen pas ketij makabriteti cnjerezor!

Kjo eshte MASAKËR!!!

Kjo eshte ÇNJERËZORE!!!

Kjo eshte MAKABËR”, shkruan Petrit Vasili, kryetar i LSI. Ndërkohë, drejtori i morgut të QSUT ka thënë mbrëmjen e djeshme se pamjet janë shpërndarë qëllimisht në media.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania