SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Infektohet me COVID shefja e Epidemiologjisë së ISHP, Silva BINO

Mësohet se Bino është shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë prej ditës së premte.

Shefja e Epidemiologjisë prej disa ditësh është me temperaturë teksa kolegët po përpiqen ta mbajnë gjendjen e saj shëndetësore të stabilizuar. 

COVID 19 e ka treguar se nuk pyet as për moshën dhe as për statusin e personit që prek.

Urojmë që Bino ta kalojë sa më lehtë prekjen nga COVID dhe të rikthehet në krye të detyrës me profesionalizimin që e ka karakterizuar gjatë gjithë këtyre muajve, nga fillimi i pandemisë.  

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?