Presidenti i Republikes kallzon në Prokurori, Ardian Dvoranin. VIDEO

Aktualitet

Presidenti i Republikes, Ilir Meta, sapo beri publike faktin se do bej kallzim penal ndaj Ardian Dvoranit si drejtues aktual i Gjykates Kushtetuese…

Sipas Presidentit Ilir Meta, Dvorani akuzohet për dy vepra penale.

‘Kallëzim penal si president i Republikës kundër Ardian Dvorani, me detyrë si kryetar i KED.

Unë presidenti i Republikës akuzoj Dvoranin për këto vepra penale, ‘shpërdorim detyre’ dhe ‘përvetësim titulli apo detyre shtetërore’. Baza ligjore, Kushtetuta e Shqipërisë dhe Kodi Penal’, deklaroi presidenti Ilir Meta.

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/1259779317542181/
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?