Lirohet nga detyra kreu i AKU Agron Hetoja

Aktualitet

Lirohet nga detyra drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Agron Hetoja. 

Mësohet se në vend të tij është emëruar Robert Lili. Ky vendim është marrë në mbledhjen  e sotme të qeverisë.

Burime zyrtare bëjnë me dije ky vendim është marrë në kuadër të procesit të ristrukturimit që do t’i bëhet AKU-së, ndryshimeve ligjore që pritet të kalohen në Parlament dhe gjithë transformimit që do të pësojë institucioni më i rëndësishëm i sigurisë ushqimore në vend.

“Falenderojmë Hetoja për kontributin e deritanishëm dhe punën në drejtimin e AKU-së. Në vend të tij, po sot, është emëruar kreu i ri i këtij insititucioni, Robert Lili. Shprehim besimin se ai do të çojë përpara procesin e transformimit të AKU-së dhe do të vijojë me vendosmëri punën për rritjen e sigurisë ushqimore në vend”. 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?