Kryetari i Bashkise Tirane, Erion Veliaj kerkon te jap me koncesion ujsjellesin?!

Aktualitet

Aulon Kalaja

Me veprime ose mos-veprime ai po tregon se ceshtja e furnizimit me uje te Tiranes po deshton si pasoje e kesaj ndermarje te “ujsjelles-kanalizime” Tirane. Per kete arsye, ai do t’a jape me koncesion tek privati dhe qe pas privatit fshihet po ai.
Tirana po qelbet nga mungesa e ujit. Shume qytetare te Tiranes po shfryjne ne rrjetet sociale. Fatura e ujit eshte tre-fishuar. Ujin e pagujme per te pijshme, por eshte i papijshem. Sikur te mos mjaftonin keto, zgjohesh ne mengjes dhe nuk mund te lash syte fhe dhembet.
Duke e kthyer ne katastrofale situaten e furnizimit me uje te Tiranes, Veliaj legjitimon idene e tij, qe kete pune t’a beje privati dhe t’a jape me koncesion. Kjo marrezi duhet ndaluar!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?