Komisionet hetimore parlamentare jane mjete që perdoren nga pakica për të kontrolluar veprimtari të shumicës

Aktualitet

Aulon Kalaja

Komisionet hetimore parlamentare jane mjete qe perdoren nga pakica per te kontrolluar veprimtari te shumices, ndersa Rama e ka kapur edhe kete “ishull te papushtuar” dhe e ka kthyer ne te kundert. Me te ashtuquajturit “deputete te opozites se re”, ai po ushtron presion ndaj institucionit te President te Republikes dhe me ane te mjeteve te propagandes qe i ka ndertuar vete, trumpeton se po zbaton ligjin.

Nga ana tjeter ka futur ne loje dhe “Komisionin e Venecias”, per t’i lene ne dore “pataten e nxehte”, qe gjoja kjo histori eshte edhe me te huaj.
E gjitha kjo ne fakt, behet per te hequr vemendjen nga kriza e thelle politike qe ka kapluar vendin prej kohesh dhe qe ka vetem nje pergjegje, pengmarresin popullor, Edi Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?