SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Në burg me dëshirë/Gjykata e Apelit rrëzon kërkesën e Izet Haxhisë

Gjykata e Apelit rrëzoi kërkesën e Izet Haxhisë për përjashtimin e tre gjyqtarëve përcaktuar nga KLGJ.

Këshilli i Lartë Gjygjësor përcaktoi tre gjyqtarë të Krimeve të Rënda Dhimitër Lara, Ndue Dreni dhe Sokol Binaj, pas dorëheqjes së gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit të Tiranës, për shqyrtimit e dosjes “Hajdari”.

Por Haxhia kërkoi që të gjykohej nga një trupë që e ka kaluar vettingun ndërsa pretendoi se nuk është dëgjuar asnjëhere për këtë ngjarje

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?