OPOZITA DUHET T’I SHKRUMBOJE MANDATET E DJEGURA

Aktualitet

Nga Ilirjan Fatkoja.

Nëse nuk ka mbetur asgje per te dialoguar me poziten destruktive dhe te lidhur me krimin mandatet e opozites jane djegur.
Nëse pozita vjedh ne mes te dites fondet publike (te nxjerra nga barra e taksave duke e thyer ne dysh qytetarin) ajo nuk ka pse t’i mbaje mandatet e djegura dhe te sherbeje si fasade per te mbuluar felliqsite .
Nëse pozita dukshem kerkon te ushtroje presion mbi drejtesine per te liruar kriminelet dhe per te mos fajtoruar pushtetaret e lidhut me krimin, opozita neperkembet dhe nuk ka pse te mbaje formalisht kartonin e djegur te deputetit.
Nëse miqve te huaj u jane venitur shqisat e degjimit, nuhatjes apo shikimit dhe nuk benen perpjekje per Chek-Up kjo eshte vetem pune e tyre the jo e opozites shqiptare. 
Sipas kodit zakonor shqiptar Miku respektohet edhe kur ze e tregon perralla.
Nëse Miku keto “defekte” ne vend qe t’i permirsoje I kthehen ne presione, apoyo ne urdhera….nuk duhet marre seriozisht.
“As nje nuk mund te hype ne shpinen tende ne se ti nuk e perkul ate” – ka thene Martin Luter King.
Opozita duhet te tregohet refrektare ndaj kesaj qeverie -bande , vjedhese dhe deformuese e vullnetit qytetar, vazhduese e linjes sllavo-komuniste.
Shqiperia eshte ne zemer te Europes, por jo protektorat i saj .

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?