PD zbardh pamjet: Ja si u falsifikua nga Prokuroria , ora e rrëmbimit të protestuesve

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka publikuar para medias, videon që dëshmon orën e saktë kur Policia me maska, rrëmbeu në Kukës qytetarët që protestuan në Rrugën e Kombit, duke shkelur çdo liri e të drejtë njerëzore.Rrëmbimi dhe arrestimi ndodhën në mes të natës, në kundërshtim me ligjin. Ca më tepër, kuksianët vazhdojnë të mbahen në burg edhe pse kryeministri Edi Rama e pranoi se ishte fajtor për taksën, pa bërë konsultime dhe informuar qytetarët.

© SYRI.net