PD zbardh pamjet: Ja si u falsifikua nga Prokuroria , ora e rrëmbimit të protestuesve

Aktualitet

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka publikuar para medias, videon që dëshmon orën e saktë kur Policia me maska, rrëmbeu në Kukës qytetarët që protestuan në Rrugën e Kombit, duke shkelur çdo liri e të drejtë njerëzore.Rrëmbimi dhe arrestimi ndodhën në mes të natës, në kundërshtim me ligjin. Ca më tepër, kuksianët vazhdojnë të mbahen në burg edhe pse kryeministri Edi Rama e pranoi se ishte fajtor për taksën, pa bërë konsultime dhe informuar qytetarët.

© SYRI.net

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments