SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Çollaku/ Luftë klase në administratën e ‘depolitizuar’.

Sfida banale dhe sjellja harbute,duke dhunuar cdo norme etike dhe ligj te shtetit…qe militantet politike rilindas te Ministrise se Arsimit,nen petkun e drejtoreve..,i bejne Ministres se Arsimit Znj Karabina eshte prove se sa e degraduar e politizuar dhe e paafte per te respektuar statusin eshte trupa e administrates publike.

Nje nder problemet madhore qe Shqiperia ka ne procesin e Integrimit eshte pikerisht niveli i paafte,politizimi i skajshem i kesaj administrate.
Reformimi radikal i te kesaj trupe, eshte emergjence kombetare nese duam te bejme ndonje çap perpara drejt BE.
Me nje administrate publike te paafte nga ana teknike dhe militante ne sjelljen etike…rrezikojme te zhytemi ne mjerimin e disa dekadave me pare.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?