Nga Kejti Çela/ Shqipëria bëhet. Si slogan i partive në fushatë

Aktualitet

Shtrengimi i duarve tregoi dje se Shqiperia ka shpres dhe te ardhme.

Jemji ne kete situat,sepse gjate dekadash e shekujsh kemi qene te ndare.Historia e ka treguar qe kur bashkohemi jemi te pandalshem. Si shqiptar karakteristika jone dalluese eshte percmimi,smira dhe inati qe kemi me njeri-tjetrin.

Te keqen e kemi me veten dhe duhet ta pranojme sepse eshte fakt. Ne duam zgjedhje te lira dhe te ndershme.Socialistet e vertete duan zgjedhje te lira dhe te ndershme.Shqiptaret duan zgjedhje te lira dhe te ndershme. Demokratet duan vettingun,socialistet po ashtu dhe cdo shqiptar. Ne duam integrimin ne BE,socialistet dhe shqiptaret po ashtu.

Ne duam qe krimi te kthehet vetem ne nje njolle te erret te vendit dhe ti perkas te shkuares.Te kthehet ne kujtim.Socialistet po ashtu. Ne duam shtetin e se drejtes ku drejtsia te jete kryefjale,ju gjithashtu. Ne duam qe universitetet tona dhe arsimi te jete baze e zhvillimit ne vend,edhe ju.

Demokratet duan ta bejme Shqiperine si gjithe Europa,socialistet po ashtu. PRA,nje fjale thote “Bashkimi ben fuqi”. Prandaj,te dashur shoket e mi socialiste dhe miqte e mi shqiptar ka me shume gjera qe na bashkojne se sa na ndajne.

Total 20 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?