SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama porosi rilindasve/ Të mos vjedhim vota në 18 qershor

PS dhe Rama pret të ketë aq shumë vota, sa i duhet t’i porosisë komisioneret rilindas të mos vjedhin votat e të tjerëve.

Mes të tjerave, në porositë që i dha kandidatëve për deputetë dje, Rama citohet të ketë thënë nga Panorama:

“Komisionerët tanë duhet të jenë njerëz seriozë, të përgjegjshëm dhe të trajnuar mirë, që të mos kemi cenim të standardit zgjedhor. Nuk duam votat që nuk janë tonat”

Mosbesimi i Ramës ndaj komisionerëve është i vjetër, që pas zgjedhjeve të 2009, kur kërkonte hapjen e kutive, megjithëse procesverbalet ishin firmosur nga njerëzit e tij.

Në 18 qershor, porosia për komisionerët është që votat e partive të tjera të mos preken, nuk është e rastësishme. Ramës i duhet një parlament me sa më shumë zëra kundër, për të forcuar idenë që ai e përsërit me ngulm këto ditë se është liria që e krijon opozitën dhe jo opozita lirinë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?