SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

PPE-opozitës: Garantojmë marrëveshjen e 25 prillit

Mësohet se ndërkombëtarët i kanë thënë opozitës që bojkoti i zgjedhjeve parlamentare nuk është opsion për t’u diskutuar.

McAllister ka bërë të ditur gjithashtu se mbetet në fuqi marrëveshja e ofruar më 25 prill kur mbërriti në Tiranë për të negociuar mes palëve. McAllister doli gaanti gjithashtu që të zbatohet ajo marrëveshje nëse Basha dhe Rama bien dakord.

Po kështu, Daul dhe eurokomisioneri Hahn kanë deklaruar gjatë videokonferencës se Partia Demokratike dhe aleatët duhet të hyjnë në zgjedhje.

Në mbledhjen e PD-së po zhvillohet video-konferencë me Presidentin e PPE-së Daul, zv/Presidentin McAllister dhe zyrtarë të tjerë të BE-së.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?