SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Boksieri Anthony Joshus shemb në tapet Wladimir Klitschkon, por Deontay Wilder i ka kërkuar një “mega-ndeshje”.

Deontay Wilder, ka reaguar pas fitores së madhe të Anthony Joshus ndaj Wladimir Klitschkos, duke i ka kërkuar një “mega-ndeshje”.

Britaniku Joshua tregoi forcën e tij të vërtetë mbrëmë(e shtunë), ku mposhti legjendën e boksit Klitschko, dhe fitoi titullin kampion bote.

Megjithatë, është një boksier tjetër, Wilder, i cili nuk i ka frikën aspak asaj që pa nga Joshua dhe ka kërkuar nga ai një ndeshje të madhe, pasi ka thënë se e ka studiuar atë jashtë ringut.

Sipas mediumit të madh anglez Sky Sport, boksieri 31-vjeçar amerikan ka thënë se e mirëpret një luftë kamionësh me fituesin e titujve WBA, IBO dhe IBF, Joshua.

ImageWilder është kampion në fuqi i WBC-së

Amerikani i njohur si “The Bronze Bomber” apo “Bombarduesi i Bronzit” shkroi edhe në Twitter pas fitores së Joshua, duke i thënë londinezit që të mos ndjehet shumë rehat pas fitores ndaj Klitschkos.

“Gjithçka po shkon sipas planit. Shihemi Anthony Joshua. Mos ji shumë i rehatshëm. Më prit!”, ka shkruar Wilder në profilin e tij zyrtar në “Twitter”.

Ndryshe, “Bombarduesi i Bronzit” i takoi po ashtu kategorisë së rëndë, ku ka 38 ndeshje në karrierën e tij dhe nga to ka të gjitha fitore, ku 37 janë me KO.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?