SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Macron dhe Le Pen fitojnë në raundin e parë të zgjedhjeve

Kandidati pro-europian i qendrës Emmanuel Macron dhe radikalja e djathtë Marine Le Pen i Frontit Kombëtar rezultojnë fitues në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë.

Ky është konkluzioni i Exit Polleve pas zgjedhjeve të sotme.

Macron rezulton të jetë në krye me 23.7 % të mbështetjeve, i ndjekur nga Le Pen me 21.7 për qind.

Macron dhe Le Pen kalojnë kështu në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?