SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Manjani: Xhafaj u shkulte thonjtë në tortura, tani e bëjnë Ministër të Brendshëm! Ky është dështim!

Ish Ministri i Drejtësisë e quan një dështim emërimin e Fatmir Xhafës si Ministër i Brendshëm. Sipas tij, një person që akuzohet se shkulte thonjtë për të torturuar njerëzit në sistemin diktatorial nuk mund të marrë një detyrë kaq të rëndësishme.

“E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr dhe e emërojnë Ministër të Brendshëm! Dështim i sistemit politik dhe kushtetues!”, shkruan Manjani në Twitter.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?