Vret 239 dhi pas grindjes me të atin.

Bota

Grindja në mes të birit dhe babait në një fshat në Turqi ka përfunduar me vrasjen e 239 dhive.
Sipas agjencisë së lajmeve “Anadolu”, ngjarja ka ndodhur në fshatin Derekoy, por arsyeja e vrasjes së dhive ende nuk dihet.    Erol Kazim në një prononcim për mediet turke ka thënë se biri i tij ka vrarë të gjitha dhitë pas një grindje që e kishin pasur me njëri-tjetrin.   I biri i Kazimit është arrestuar nga policia, por është lënë i lirë pas kërkesës së babait të tij./Gazeta Epress

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?