MJERË MUSHKRITË TONA/ BETONIERET ‘PUSHTOJNË’ TIRANËN NË MES TË DITËS (FOTO)

Dhjetëra kamionë me inerte dhe betoniere po qarkullojnë në këto momente ‘në zemër’ të Tiranës, pikërisht në rrugën para Parlamentit. Kamioni me inerte me targa AA 498 HS qarkullon lirisht, në kohë dreke ndërsa nga pas e ndjekin disa betoniere, shkruan newsbomb.al. Siç dihet, betonieret mund të kalojnë në qytet nga ora 20.00 deri në […]

Vazhdo të lexosh

Makina betonieresh, të cilat nuk janë lavatriçe të përgatitjes së llaçit e betonit, por të pastrimit të miliardave të zeza

Vetëm pak ditë më parë, televizioni gjerman ZDF, në një dokumentar kushtuar zhvillimeve të fundit në vendin tonë, theksonte se vendi ynë është shndërruar në një lavatriçe gjigante të pastrimit të parave, të cilat burojnë nga krimi i organizuar dhe korrupsioni galopant. Më herët edhe në raportin e fundit për Shqipërinë, të njëjtën gjë theksonte […]

Vazhdo të lexosh