Agim Doçi : Si i vodha perdet e Komitetit për fustanin e Parashqevi Simakut

Poeti dhe autori i shumë këngëve, Agim Doçi i ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel” ka treguar një histori të veçantë për Festivalin e Këngës të 27-të në RTSH, e veçanërisht për këngëtaren Parashqevi Simaku, e cila atë vit konkuroi me “E duam lumturinë” dhe fitoi çmimin e parë. Por ndërsa kënga u pëlqye […]

Continue Reading