SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Irani për sulmin ndaj konsullatës në Siri: Përgjigja do të jetë e ashpër

Ai më tej pretendoi se ishin vrarë deri në shtatë persona, shkruan Sky News.

Televizioni shtetëror iranian në gjuhën arabe Al-Alam dhe stacioni televiziv pan-arab Al-Mayadeen, thanë se sulmi vrau këshilltarin ushtarak iranian, gjeneralin Ali Reza Zahdi.

Gjenerali Zahdi më parë udhëhoqi forcat elitare Quds në Liban dhe Siri deri në vitin 2016.

Ministri i Jashtëm, sirian Faisal Mekdad tha për mediat pas takimit me ambasadorin iranian, Hossein Akbari, se “disa” njerëz u vranë, pa ofruar informacione të mëtejshme.

Televizioni shtetëror iranian tha se rezidenca e ambasadorit iranian ishte në ndërtesën konsullore, e cila qëndronte pranë ambasadës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?